We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-3016098 printer label White
SKU
CA-3016098
£51.30
In stock
Label 20x200, Direct thermal, Core 25, Outer diameter 127mm, Non-perforated, Non-coated, 350 labels per roll, 10 rolls per box.
Category: Printer Labels
| EAN | 5715063298329 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Perforated | No |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2 cm |
| Label height | 20 cm |
| Weight | 8.2 kg |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package weight | 9.2 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 9.2 kg |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-3016098 printer label White
£51.30
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White
£73.69
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£74.56
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-3016098
|
880026-050
|
76523
|
880026-038
|
76181
|
76179
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|














