We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture SHIPLABEL105X251-FF2R printer label White
SKU
SHIPLABEL105X251-FF2R
£74.06
In stock
Ship-label 105 x 251mm, Fanfold. Direct Thermal, with receipt part, 2000 labels per box. Ideal for Postnord, DB Schenker, UPS, DHL or DSV packages
Category: Printer Labels
| EAN | 5715063276761 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal receipt rolls, in various sizes and paper types. Both bisphenol A-free rolls and rolls completely free of bisphenol.
| Features | |
|---|---|
| Format | Fanfold |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.5 cm |
| Label height | 25.1 cm |
| Weight | 7.8 kg |
| Package weight | 8 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 8 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per pack | 2000 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 2000 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture SHIPLABEL105X251-FF2R printer...
£74.06
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£101.83
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£102.70
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£103.62
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SHIPLABEL105X251-FF2R
|
3008870-T
|
3008871-T
|
880026-050
|
76175
|
76523
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|













