We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture SHIPLABEL102X192-C76 printer label White
SKU
SHIPLABEL102X192-C76
£78.76
In stock
Ship-label 102 x 192mm, Core 76mm. Direct Thermal, 700 labels per roll, 4 rolls per box. Ideal for PostNord, DB Schenker and UPS packages
Category: Printer Labels
| EAN | 5715063276785 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal receipt rolls, in various sizes and paper types. Both bisphenol A-free rolls and rolls completely free of bisphenol.
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 19.2 cm |
| Weight | 7.8 kg |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Package weight | 8 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 8 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 4 |
| Labels per roll | 700 pc(s) |
| Labels per pack | 2800 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 2800 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture SHIPLABEL102X192-C76 printer l...
£78.76
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£101.83
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£102.70
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£103.62
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SHIPLABEL102X192-C76
|
3008870-T
|
3008871-T
|
880026-050
|
76175
|
76523
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|














