We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-LB7000 printer label White
SKU
CA-LB7000
£57.80
In stock
Shipping label 105 x 220mm, Direct Thermal, Fanfold, 2000 labels per box
Category: Printer Labels
| EAN | 5715063118528 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Format | Fanfold |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.5 cm |
| Label height | 22 cm |
| Weight | 5.8 kg |
| Package width | 450 mm |
| Package depth | 195 mm |
| Package height | 315 mm |
| Package weight | 6.8 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 450 mm |
| Package depth | 195 mm |
| Package height | 315 mm |
| Package weight | 6.8 kg |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-LB7000 printer label White
£57.80
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.66
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.66
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White
£73.66
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£74.51
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-LB7000
|
880026-050
|
76523
|
880026-038
|
76181
|
76179
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|














