We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-3006255 printer label White
SKU
CA-3006255
£86.24
In stock
Label 76 x 152mm, Core 76mm, Direct Thermal, Uncoated, Permanent, Perforated, 1000 labels per roll, 6 rolls per box
Category: Printer Labels
| EAN | 5715063119631 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 7.6 cm |
| Label height | 15.2 cm |
| Weight | 8.93 kg |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Package weight | 8.61 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 8.61 kg |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-3006255 printer label White
£86.24
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£101.83
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£102.70
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.69
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£124.86
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£103.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-3006255
|
3008870-T
|
3008871-T
|
880026-050
|
880010-031
|
76175
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|













