We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAO215WH rack accessory Brush panel
SKU
RAO215WH
£32.11
In stock
by Logon 1/2U 19" L BENT, BRUSHED CABLE ORGANIZER PANEL WHITE
Category: Rack Accessories
| EAN | 5420016840424 |
|---|---|
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
19" patchcord conveyor brushed organizers Brushed cable organizers with patchcord carriers prevent incoming dust with said brushes at the cable inlet holes as well as prevent cable sags by means of the L twists carrying the cables.They are metal accessories suitable for all 19" cabinets.
Product dimensions(mm): W: 482 x D: 112 x H: 22
Color: RAL 7035
Product dimensions(mm): W: 482 x D: 112 x H: 22
Color: RAL 7035
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Compatible rack width | 19" |
| Preassembled | Yes |
| Type | Brush panel |
| Rack capacity | 0.5U |
| Product colour | White |
| Mounting hole shape | Oval |
| Harmonized System (HS) code | 9403208000 |
| Number of attachment points | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 530 g |
| Width | 482 mm |
| Weight | 520 g |
| Height | 22 mm |
| Depth | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 530 g |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Cage nuts included | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Brush panel |
| Rack mounting | Yes |
| Rack capacity | 0.5U |
| Dimensions (WxDxH) | 482 x 112 x 22 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 9403208000 |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 482 x 112 x 22 mm |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAO215WH rack accessory Brush...
£32.11
|
ATEN LCD Rack Mount Kits CL10xx,CL30xx...
£44.57
|
Popular
ATEN 2X-EA07 rack accessory Cable tray
£27.94
|
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£35.82
|
Recommended
StarTech.com 1U 19in Hinged Wall Mount...
£29.34
|
Bestseller
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£44.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAO215WH
|
2X-010G
|
2X-EA07
|
SV431RACK
|
WALLMOUNTH1
|
CABSHELF
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Aten
|
Aten
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Brush panel
|
Mounting kit
|
Cable tray
|
Mounting bracket
|
N/A
|
Shelf
|
















