We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAO400BL-24 rack accessory Cable organizer
SKU
RAO400BL-24
£34.55
In stock
by Logon 1U 19" SLIDING COVER CABLE MANAGEMENT PANEL BLACK
- 24 Cable Outputs
Category: Rack Accessories
| EAN | 5715063312872 |
|---|---|
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
19" Sliding cover organizers
Installation of the cover does not require screwing to be attached thanks to its design enabling affixation to the cabinet without use of a tool.
Product dimensions(mm): W: 482 x D: 72 x H: 44
Color: RAL 9005
Installation of the cover does not require screwing to be attached thanks to its design enabling affixation to the cabinet without use of a tool.
Product dimensions(mm): W: 482 x D: 72 x H: 44
Color: RAL 9005
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Compatible rack width | 19" |
| Preassembled | Yes |
| Type | Cable organizer |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Housing material | Steel |
| Number of attachment points | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 950 g |
| Width | 482 mm |
| Weight | 940 g |
| Height | 44 mm |
| Depth | 72 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 950 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Cage nuts included | Yes |
| Technical details | |
| Type | Cable organizer |
| Rack mounting | Yes |
| Rack capacity | 1U |
| Dimensions (WxDxH) | 482 x 72 x 44 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 482 x 72 x 44 mm |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAO400BL-24 rack accessory Cab...
£34.55
|
ATEN LCD Rack Mount Kits CL10xx,CL30xx...
£44.57
|
ATEN 2X-EA07 rack accessory Cable tray
£27.94
|
Popular
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£35.82
|
Recommended
StarTech.com 1U 19in Hinged Wall Mount...
£29.34
|
Bestseller
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£44.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAO400BL-24
|
2X-010G
|
2X-EA07
|
SV431RACK
|
WALLMOUNTH1
|
CABSHELF
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Aten
|
Aten
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Cable organizer
|
Mounting kit
|
Cable tray
|
Mounting bracket
|
N/A
|
Shelf
|

















