We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-3007206-T printer label White
SKU
CA-3007206-T
£50.45
In stock
Label 102 x 64mm; Core 25mm, Thermal Transfer, Coated, Permanent, Perforated, 1100 labels per roll, 4 rolls per box. Equal to p/n: 3007206-T
Category: Printer Labels
| EAN | 5715063119143 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 6.4 cm |
| Weight | 4.77 kg |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package width | 235 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 4.98 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 235 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 4.98 kg |
| Quantity per pack | 4400 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 4 |
| Labels per roll | 1100 pc(s) |
| Labels per pack | 4400 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 4400 pc(s) |
| Quantity per pack | 4400 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-3007206-T printer label White
£50.45
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.66
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.66
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White
£73.66
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£74.51
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£73.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-3007206-T
|
880026-050
|
76523
|
880026-038
|
76181
|
76179
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|














