We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RA10100WH rack accessory Shelf
SKU
RA10100WH
£26.71
In stock
by Logon 1U 10" D=150mm SHELF MODULE WHITE
Category: Rack Accessories
| EAN | 5420016840615 |
|---|---|
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
Model: Logon RA10100WH
1U 10" D=150mm SHELF MODULE WHITE
Features
This is the cabinet shelf made of metal with 1U height an 10" depth with ventilation slots,
and is used to carry small network devices such as modems.
Dimensions(mm): W: 254 x D: 150 x H: 44
1U 10" D=150mm SHELF MODULE WHITE
Features
This is the cabinet shelf made of metal with 1U height an 10" depth with ventilation slots,
and is used to carry small network devices such as modems.
Dimensions(mm): W: 254 x D: 150 x H: 44
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Compatible rack width | 10" |
| Preassembled | Yes |
| Type | Shelf |
| Rack capacity | 1U |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | White |
| Mounting hole shape | Oval |
| Harmonized System (HS) code | 9403105800 |
| Number of attachment points | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 348 g |
| Width | 254 mm |
| Weight | 338 g |
| Height | 44 mm |
| Depth | 150 mm |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 348 g |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Cage nuts included | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Shelf |
| Rack mounting | Yes |
| Rack capacity | 1U |
| Dimensions (WxDxH) | 254 x 150 x 44 mm |
| Static load | 5 Kg |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 9403105800 |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 254 x 150 x 44 mm |
| Static load | 5 Kg |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RA10100WH rack accessory Shelf
£26.71
|
ATEN 2X-EA07 rack accessory Cable tray
£27.94
|
Popular
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£35.82
|
Recommended
StarTech.com 1U 19in Hinged Wall Mount...
£29.34
|
Bestseller
Digitus Blank cover for 483 mm (19&quo...
£23.22
|
Equip 19" Rack Mount Cable Manage...
£24.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RA10100WH
|
2X-EA07
|
SV431RACK
|
WALLMOUNTH1
|
DN-19 BPN-04-SW
|
327311
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Aten
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Digitus
|
Equip
|
| Type |
Shelf
|
Cable tray
|
Mounting bracket
|
N/A
|
N/A
|
Cable management panel
|

















