We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power 2P-LRC10Z001TG8 internal solid state drive
SKU
2P-LRC10Z001TG8
£147.77
In stock
1TB M.2 SATA 2280
Category: Internal Solid State Drives
| Manufacturer | 2-Power |
|---|---|
| Availability | Y |
M.2
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Weight | 21 g |
| Height | 2 mm |
| Depth | 80 mm |
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 2 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
2-Power 2P-LRC10Z001TG8 internal solid...
£147.77
|
DELL PW87C internal solid state drive...
£193.54
|
Popular
DELL 3WF8W internal solid state drive...
£190.85
|
Intenso High 2.5" 960 GB Serial A...
£162.08
|
New
Samsung PM961 1 TB
£126.34
|
Bestseller
Western Digital Blue PC 500 GB 2.5&quo...
£207.74
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2P-LRC10Z001TG8
|
PW87C
|
3WF8W
|
3813460
|
MZVLW1T0HMLH-00000
|
WDS500G1B0A
|
| Manufacturer |
2-Power
|
DELL
|
DELL
|
Intenso
|
Samsung
|
Western Digital
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
TLC
|
N/A
|
N/A
|
| SSD capacity |
N/A
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
N/A
|
800GB to 1000GB
|
400GB to 500GB
|
| SSD form factor |
N/A
|
M.2
|
M.2
|
2.5"
|
N/A
|
2.5"
|
| Interface |
N/A
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
N/A
|
PC
|

















