We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP N07860-001 internal solid state drive 512 GB M.2 PCI Express TLC
SKU
N07860-001
£99.00
In stock
512GB, M.2, PCIe, TLC, SSD
Category: Internal Solid State Drives
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 512 GB |
| Component for | PC/Notebook |
| EAN | 5715328119840 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
HP N07860-001 internal solid state dri...
£99.00
|
Recommended
Intenso Top 2.5" 512 GB Serial AT...
£99.20
|
Bestseller
2-Power 512GB SSD 2.5 SATA 6Gbps 7mm
£79.30
|
Intenso High Performance 2.5" 480...
£100.68
|
Popular
Samsung PM961 1 TB
£126.34
|
New
Apacer Panther AS330 2.5" 480 GB...
£94.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
N07860-001
|
3812450
|
SSD2043B
|
3813450
|
MZVLW1T0HMLH-00000
|
AP480GAS330-1
|
| Manufacturer |
HP
|
Intenso
|
2-Power
|
Intenso
|
Samsung
|
Apacer
|
| Memory type |
TLC
|
MLC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
TLC
|
| SSD capacity |
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
N/A
|
400GB to 500GB
|
800GB to 1000GB
|
400GB to 500GB
|
| SSD form factor |
M.2
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
N/A
|
2.5"
|
| Interface |
PCI Express
|
Serial ATA III
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
PC/notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|

















