We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-S0720830 label-making tape Black on white
SKU
CA-S0720830
£28.80
In stock
S0720830 D1 compatible 19mm x 7m Black on White Labeltape
- Compatible with:
- DYMO P/N S0720830 and P/N 45803
Category: Label-Making Tapes
| EAN | 5704174942344 |
|---|---|
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Basic Labels. Black on White - 19mm. Label colour: Black on white, Material: Polyester. Capture offers a full assortment of label tapes in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on white |
| Cold-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Brand compatibility | DYMO |
| Package type | Box |
| Material | Nylon |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | D1 |
| Technical details | |
| Tape length | 7 m |
| Material | Nylon |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Tape width | 1.9 cm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.9 cm |
| Weight | 40 g |
| Tape length | 7 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 55 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 55 g |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Capture CA-S0720830 label-making tape...
£28.80
|
Dymo 53713/S0720930 DirectLabel-etiket...
£33.89
|
Dymo 45019/S0720590 DirectLabel-etiket...
£30.00
|
New
Dymo 16958/S0718050 DirectLabel-etiket...
£30.67
|
Bestseller
Dymo 45018/S0720580 DirectLabel-etiket...
£28.60
|
Popular
Dymo 43618/S0720790 DirectLabel-etiket...
£26.70
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-S0720830
|
S0720930
|
S0720590
|
S0718050
|
S0720580
|
S0720790
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Label colour |
Black on white
|
Black on white
|
Black on green
|
Black on white
|
Black on yellow
|
Black on yellow
|
















