We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power 2P-5SD0X58138 internal solid state drive
SKU
2P-5SD0X58138
£105.61
In stock
512GB M.2 PCIe NVMe 2280
Category: Internal Solid State Drives
| Manufacturer | 2-Power |
|---|---|
| Availability | Y |
M.2
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 24 mm |
| Weight | 7 g |
| Height | 2 mm |
| Depth | 81 mm |
| Package width | 24 mm |
| Package depth | 81 mm |
| Package height | 2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 24 mm |
| Package depth | 81 mm |
| Package height | 2 mm |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
2-Power 2P-5SD0X58138 internal solid s...
£105.61
|
Intenso Top 2.5" 512 GB Serial AT...
£99.20
|
Recommended
2-Power 512GB SSD 2.5 SATA 6Gbps 7mm
£79.42
|
Intenso High Performance 2.5" 480...
£100.68
|
Popular
Samsung PM961 1 TB
£126.34
|
New
Apacer Panther AS330 2.5" 480 GB...
£94.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2P-5SD0X58138
|
3812450
|
SSD2043B
|
3813450
|
MZVLW1T0HMLH-00000
|
AP480GAS330-1
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Intenso
|
2-Power
|
Intenso
|
Samsung
|
Apacer
|
| Memory type |
N/A
|
MLC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
TLC
|
| SSD capacity |
N/A
|
500GB to 800GB
|
N/A
|
400GB to 500GB
|
800GB to 1000GB
|
400GB to 500GB
|
| SSD form factor |
N/A
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
N/A
|
2.5"
|
| Interface |
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
N/A
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|

















